Gyermekkori bőrprobléma, csúfolódás célpontja
A bőrpír és kiütések okozta fájdalom kismiska lehet ahhoz képest, amit átél gyermekünk, ha csúfolják társai az állandóan jelenlévő kiütések miatt. A gyermekek kegyetlenek tudnak lenni, talán mert nincsenek tudatában, hogy milyen lelki sérüléseket okozhatnak egymásnak. Ugyanakkor az átélt gyermekkori traumák befolyásolják utódaink önértékelését, pszichés gondok jelentkezhetnek.
Ám, ha sikerül visszaszorítani a bosszantó tüneteket, hosszabb távon gyermeked testi-lelki fejlődését is helyes irányban tarthatod! Ha nincsenek kiütések, nyilván nem csúfolják miatta az oviban vagy az iskolában. Így lekerülhetők pszichés problémák és az önértékelési zavarok. Inkább legyen a nebuló erős, vidám, magabiztos, és főként egészséges!
Sokan nem tudják, hogy a gyermekeknél az ekcéma, visszatérő légúti hurutos megbetegedések hátterében leggyakrabban tojásfehérje ételintolerancia áll! Ha tisztában lennénk ezzel mi szülők, simán vissza lehetne szorítani az esetek számát.
A tojás, ami leginkább áldás, de némelyeknek igazi átok!
A tojás az emberiség létének kezdetétől az egyik legjelentősebb táplálékforrás. Könnyebben megszerezhető volt, mint a hús, tápértéke pedig a fehérje és zsírtartalmát tekintve vetekszik a húséval.
Jelentős a vitamin-, valamint a karotintartalma. A jó minőségű tojássárgájában egy felnőtt ember napi A-vitamin szükségletének egyharmada halmozódik fel, D-vitamin tartalma pedig a tőkehalmáj után a legnagyobb. Emellett szelén, cink, jód, niacin, pantonténsav, folát, foszfor, vas, kolin, biotin is nagy mennyiségben található benne.
Serkenti az agyműködést, segít az egészséges testsúly megtartásában, táplálja a bőrt, erősíti a csontokat, a rák megelőzésben is bizonyítottan hasznos, védi a szemünk egészségét, kismamáknak pedig kifejezetten ajánlott a vas és folát tartalma miatt is.
Ez okozza a tojás allergiát!
Az anyatej után a legtökéletesebb táplálék a tojás, mégis sokaknak okoz gondot! A tojás, de főként a tojásfehérje az egyik leggyakoribb allergén!
A tojás allergia elsősorban a gyerekeket érinti, szerencsére a legtöbben 10 éves korukra kinövik, de vannak akiknek egy egész életre le kell mondani a tojásról. Pontos adatok nincsenek, de kb. az emberiség 0,5-1%-a lehet allergiás a tojásra.
40 féle fehérje található a tojásban, ezek közül van, ami nem bomlik el hő hatására sem. Többnyire ez a fehérje okoz gondot mind az allergiások mind az érzékenyek számára. Ugyanakkor a két problémát nem szabad összekeverni! Az allergia felnőtt korban nem kezelhető!
Ám az érzékenység (ételintolerancia) kezelhető, amennyiben a bélrendszert megfelelően tehermentesítjük, regeneráljuk és csak fokozatosan vezetjük vissza a tojásételeket az étrendbe.
Ilyen panaszokat okozhat! Ekcéma, bőrprobléma, stb.
Kisgyermekeknél főleg ekcémát, visszatérő légúti panaszokat is okozhat. Emellett hasi panaszok, puffadás, hasmenés, kiütések vagy súlyos allergiás reakció esetén száj körüli zsibbadás, nehézlégzés, hányás is lehet.
Lehet pótolni
Tojáspótlók: lenmagliszt, útifűmaghéj. Ezek áztatásával pár perc alatt tojáspótló masszát készíthetünk, persze ez csak sütéshez, főzéshez használható kötőanyag, tojásrántotta sosem lesz belőle.
Nagyon figyelni kell a készételekre is, hiszen a pékáruk, a kenyérfélék, a ragufélék, a tésztafélék, sütemények, krémtöltelékek és fagylaltok nagy eséllyel tartalmaznak tojásfehérjét. Mindig érdemes alaposan elolvasni az összetevők listáját, ezek utalhatnak a tojásfehérjére: albumin, tojás (tojássárgája, tojásfehérje, tojáspor, szárított tojás), tojáshelyettesítők, tojáslikőr, globulin, lecitin, lizozim, majonéz, ovalbumin, ovovitelin, tojáshab.
Egészségműhelyben több száz étrendösszetevőre történik vizsgálat, ami hajszálpontosan jelzi, hogy milyen ételeket érdemes elkerülnöd egészséged, közérzeted szinten tartása érdekében. Az a gyönyörű ebben a témában, hogy egzakt módon tisztába kerülhetsz azzal, hogyan érdemes változtatnod az étrenden. Nem kell nagyívű beavatkozásokkal törődni, nincs szükség mellékhatásokkal terhelt gyógyszeres terápiákra, mert egy sor panaszt egyszerű étrendváltoztatással megszüntethetsz!
Tudd meg, vajon hajlamos vagy az ételintoleranciára?
Végezz gyorstesztet!
Navigáció
Adatvédelem, házirend
Legutóbbi bejegyzések
Kapcsolat
Bejelentkezés:
telefonos elérhetőségen. Mobilon egy érintéssel hívható!
Hétfőtől-Péntekig:
8:00-14:00 óráig.